Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 11 common:people_all_forms

План роботи шкільної бібліотеки

Date: 30 серпня 2022 о 12:27, Refreshed 17 жовтня 2023 о 09:45

РІЧНИЙ ПЛАН РОБОТИ ШКІЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ

Муравлівського ЗЗСО

НА 2023-2024

НАВЧАЛЬНИЙ РІК

Зміст

І. Аналіз роботи та основні показники бібліотеки за 2022-2023 навчальний рік

ІІ. Основні завдання і напрямки діяльності  шкільної бібліотеки

 у 2023-2024 навчальному  році

ІІІ. Формування та організація книжкового фонду, фонду періодики, фонду підручників

IV. Обслуговування користувачів

V. Організація каталогів і картотек. Довідково-бібліографічна та інформаційна робота

VI. Соціокультурна робота

VII. Виховання культури читання школярів, формування інформаційної культури, медіа грамотності та академічної доброчесності учнів

VIII. Іміджева діяльність бібліотеки

IX. Підвищення кваліфікації

Додаток 1. Перелік визначних і пам’ятних дат на 2023-2024 рр

Додаток 2. Місячний план роботи бібліотеки ( вересень 2023 р.- травень 2024 р.)

Додаток 3. План проведення тижня дитячої літератури

                                     Розділ 1.  Аналіз роботи та основні показники роботи  бібліотеки

 за 2022-2023 навчальний рік

У 2022-2023 навчальному році робота бібліотеки школи була побудована згідно Закону України «Про бібліотечну справу» від 27.01.1995 №32/95 ВР, постанов Кабінету Міністрів України, відповідних наказів Департаменту освіти обладміністрації, департаменту освіти і науки міської ради.

Робота бібліотеки ведеться згідно річного плану. Вона спрямована на національно-патріотичне, громадське, трудове, естетичне виховання; культуру читання учнів, поповнення і збереження книжкових фондів. Робота шкільної бібліотеки у 2022-2023 навчальному році спиралася на вирішення завдань по інформаційному забезпеченню навчально-виховного процесу та здійснювала інформаційно-бібліографічний супровід упровадження Державних стандартів освіти, переходу до Нової української школи.

Завідуюча бібліотекою протягом року:

здійснювала системну, цілеспрямовану допомогу школярам в успішному засвоєнню навчальних програм, розвитку їх творчого мислення, пізнавальних інтересів і здібностей з використанням бібліотечного ресурсу;

надавала інформаційну підтримку педагогічним працівникам у підвищенні методичної культури та педагогічної майстерності, допомогу в діяльності вчителів й учнів в освітніх проектах;

 формувала в учнів навички незалежного користувача бібліотеки, навчали користуватися книгою й іншими носіями інформації, пошуку, відбору й критичній оцінці інформації;

удосконалювала традиційні й освоєнні нові бібліотечні технології;

забезпечувала можливості найбільш повного й швидкого доступу до документів:

 надавала методичні консультаційні допомоги педагогам, учням та їх батькам в одержанні інформації;

використовувала різні форми проведення масових та інформаційних заходів.

Саме тому шкільну бібліотеку можна назвати інформаційним центром як для учнів, так і длявчителів, одним із важливих напрямків роботи якого є формування інформаційної культури читачів з використанням різних джерел інформації.

Протягом 2022-2023 навчального року бібліотекар школи продовжувала формування бібліотечного фонду, який відповідав би за змістом освітнім, виховним та інформаційним потребам, а також забезпечував бібліотечне обслуговування учнів та вчителів.

За 2022-2023 навчальний рік бібліотека одержала художньої та галузевої літератури у кількості _ примірників (на суму _грн.) за рахунок акції від місцевих видавців, замість загубленої літератури, акція «Подаруй книгу бібліотеці» та за місцевий бюджет . З вищезазначеного можна зробити висновок, що поповнення фонду художньої та методичної літератури недостатньо. За цей рік бібліотека одержала за новою програмою для учнів _ класів, старі підручники було списано.

Наша бібліотека продовжуватиме свою діяльність у всіх напрямках, за якими працює школа. Були визначені конкретні форми інформування кожної категорії читачів з урахуванням їхніх потреб. Продовжувалося формування довідково-інформаційного фонду, були проведені виставки «Знайомтесь - нові книги!», «Українська книга – дітям!», «Прочитав сам – зацікав товариша», та постійно діюча «BookCrossing».

Певна робота проводилася бібліотекарем щодо популяризації літератури та медіа ресурсів, з цією метою були сформовані тематичні викладки книжного фонду, Протягом поточного навчального року бібліотекар школи постійно розширювала бібліотечно-інформаційні послуги на основі вдосконалення традиційних і засвоєння нових бібліотечних форм і методів роботи, уведення в роботу новітніх технологій (комп’ютерні презентації, слайд-шоу, квести, проекти, буктрейлери, віртуальні виставки. Щомісяця оформлялася експрес-інформація «Інформаційний час», підготовлені виставки до ювілейних дат (письменників, видатних людей, міжнародних днів). Усього було протягом навчального року оформлено 35 яскравих книжково-ілюстративних виставок, викладок, поличок.

Діяльність шкільної бібліотеки у 2022-2023 навчальному році була спрямована на виховання в учнів інформаційної культури, любові до книги, культури читання, вміння користуватись бібліотекою, а також на забезпечення різноманітного змісту навчального процесу, всебічне сприяння підвищенню методичної майстерності вчителів шляхом популяризації педагогічної літератури та інформації про неї.

Особлива увага приділялася широкій популяризації української сучасної літератури, літератури з питань освіти, історії і культури українського народу та поваги до рідної мови, національно-культурних і духовних надбань нашого народу.

Отримуючи нову літературу бібліотекар готувала «Інформаційний бюлетень новинок». Організовувала відкриті перегляди літератури на бібліотечно-бібліографічних заняттях, де діти вчились користуватися книгою і опановували навички спілкування та протязі року створювалися цікаві презентації всього підготовлено більш ніж 20 яскравих презентацій, які використовувалися на бібліотечних уроках.

До святкових дат та урочистих подій були організовані протягом навчального року виставки, викладки, полички. Інформаційна робота серед педагогічного колективу включала також виступи на засіданнях методичних об’єднань вчителів - предметників з інформаційними оглядами, оглядами періодичних видань на допомогу вчителю.

Є багато форм і методів виховання культурної людини, прищеплення любові до книги і одна із них – прищеплення школярам навичок бібліотечно-бібліографічної грамотності. У популяризації основ бібліотечно-бібліографічних знань використовувалися найрізноманітніші методи: бесіди, лекції, практичні заняття, повідомлення учнів, різні види змагань, конкурсів.

Особливо складно прищеплювати школярам навички користування довідковою літературою. Тому вчителі - предметники активно сприяли формуванню цих навичок: завдання з будь-якого предмета подавались так, що учні були змушені звертатися до словників і довідників, особливо вчителі географії, історії, правознавства, біології, російської та української мови. Пробудженню інтересу до довідкової та науково-популярної літератури сприяло використання таких форм позакласної роботи, як олімпіади, конкурси, тематичні уроки.

ІІ. Основні завдання роботи шкільної бібліотеки на 2023-2024 навчальний рік

Відповідно до нормативно–правових документів, що регламентують діяльність шкільної бібліотеки, потреб учасників освітнього процесу та громади. Основними завданнями роботи шкільної бібліотеки є:

1. Бібліотечно-інформаційне забезпечення освітнього процесу.

2. Співпраця з педагогічним колективом навчального закладу, спрямована на формування ключових компетентностей учнів.

3. Виховання культури читання школярів.

4. Формування інформаційної культури та академічної доброчесності учнів.

5. Розвиток і зміцнення матеріально-технічної бази (придбання бібліотечного обладнання, інвентарю, предметів бібліотечної техніки, забезпечення бібліотеки технічними засобами, меблями).

1. Робота з учнями:

        • заняття з культури читання;
        • бібліотечні занята;
        • інформаційні та інші огляди літератури;
        • конкурси, вікторини, квести, презентації, тощо;
        • бесіди про навички роботи з книгой;

2. Підтримка загальношкільних заходів:

  • декади природничо-наукового циклу, російської, української мов та літератур, іноземної
  • мови, математики, інформатики, мистецтва та інше;
  • тиждень Дитячої книги;
  • екологічна дека до Всесвітнього Дня Землі
  • оформление рубрики в шкільній газеті
  • робота зі сторінкою Бібліотека на сайті школи.

3. Робота з вчителями, учнями та батьками:

  • виступи на засіданнях педради;
  • огляди новинок художньої, наукової, учбово-методичної та учбової літератури;
  • звіти про роботу та планування діяльності бібліотеки;
  • інформаційні огляди на тематичні запити;
  • складання бібліографічних списків до педагогічних нарад;
  • індивідуальна робота з педагогами;
  • поповнення банка педагогічної інформації;
  • надання методичної консультаційної допомоги педагогам, батькам, учням в отриманні
  • інформації з бібліотечно-бібліографічного інформаційного центру шкільної бібліотеки.

ІІІ. Формування та організація книжкового фонду, фонду періодики, фонду підручників

№ за/п

Назва заходів та діяльності, форма роботи

Термін виконання

Виконавці

Примітки

3.1

Формування (комплектування) бібліотечного фонду

Протягом року

Бібліотекар

3.1.1.

 Аналіз фонду щодо ефективності його використання (книгозабезпеченість)

Протягом року

Бібліотекар, завуч з НР

3.1.2.

Перегляд книговидавничої та книготорговельної інформації (буклетів, сайтів), визначення потреби в придбанні документів на всіх носіях інформації, у тому числі дарунки, заміна загублених та ін., оформлення замовлень

Протягом року

Бібліотекар

3.1.3.

Розгляд пропозицій щодо використання обмінних фондів бібліотек

Протягом року

Бібліотекар

3.1.4.

Формування краєзнавчого фонду (співпраця з авторами, видавництвами).

Протягом року

Бібліотекар

3.1.5.

 Проведення акцій „ Подаруй книжку бібліотеці”

Вересень,

лютий

Бібліотекар,

класні керівники

3.2.

Надходження документів, у тому числі: книжки, брошури, журнали, газети (комплект), електронні видання (CD та ін.)

Протягом року

Бібліотекар

3.2.1.

Приймання, розпакування, розкладання, звірка із супровідними документами (накладною, чеком, актом)

Протягом року

Бібліотекар

3.2.2.

Приймання документів, що надійшли без супровідних документів (добірка за абеткою, визначення ціни, складання акта приймання)

Протягом року

Бібліотекар

3.3.

Штемпелювання книжок, брошур, журналів, газет (примірник)

Протягом року

Бібліотекар

3.4.

Сумарний облік документів (розкладання за видами, галузями знань, мовами, перевірка кількості та відповідності документів, визначення кількості назв, визначення вартості партії)

Протягом року

Бібліотекар

 3.4.1.

 Внесення статистичних даних до Книги сумарного обліку

Протягом року

Бібліотекар

3.4.2.

Оформлення супровідного документа для бухгалтерії

Протягом року

Бібліотекар

3.5.

Індивідуальний облік документів

Протягом року

Бібліотекар

3.5.1.

Оформлення інвентарної книги: нумерація аркушів, проставлення номерів

Протягом року

Бібліотекар

3.5.2. 

 Внесення документів до інвентарної книги за встановленою формою

Протягом року

Бібліотекар

3.6.

Приймання документів взамін загублених

Протягом року

Бібліотекар

3.6.1.

За обліковими документами визначення вартості втраченого документа, кількості наявних примірників у книжковому фонді, перевірка року к видання

Протягом року

Бібліотекар

 3.6.2.

Оцінювання запропонованого документа взамін загубленого на визначення ступеня відповідності

Протягом року

Бібліотекар

3.6.3.

Внесення запису до Зошиту обліку книжок взамін загублених

Протягом року

Бібліотекар

3.6.4.

Щорічна підготовка актів на книжки, прийняті взамін загублених

Протягом року

Бібліотекар

3.7.

Бібліотечне опрацювання видань

Протягом року

Бібліотекар

3.7.1.

Проставлення інвентарного номера на документі

Протягом року

Бібліотекар

3.7.2.

Створення бібліографічного опису документа

Протягом року

Бібліотекар

 3.7.3.

Технічне оброблення документа (наклеювання кишеньки; аркуша з терміном повернення книжки)

Протягом року

Бібліотекар

3.8.

Формування в електронному каталозі первинних записів на нові надходження, роздрукування картки (за наявності функціонування електронного каталогу)

Протягом року

Бібліотекар

3.9.

Робота з фондом періодичних видань

Протягом року

Бібліотекар

3.9.1.

Перегляд каталогів періодичних видань, визначення назви, оформлення передплати на періодичні видання

Протягом року

Бібліотекар

3.9.2.

Приймання та облік періодичних видань, контроль їх доставляння

Протягом року

Бібліотекар

3.9.3.

Оформлення реєстраційної картки для картотеки періодичних видань

Протягом року

Бібліотекар

3.10.

 Розставлення фонду

Протягом року

Бібліотекар

3.10.1.

Розставлення документів на стелажах за систематично-абетковою послідовністю документів (нові надходження, повернуті користувачами видання)

Протягом року

Бібліотекар

3.10.2.

Оформлення поличкових роздільників для абеткового й систематичного розташування фонду

Протягом року

Бібліотекар

3.10.3.

Дрібний ремонт фонду: підклеювання документів, кишеньок, ярликів

Протягом року

Бібліотекар,

бібліотечний актив

3.11.

Вилучення документів з облікових форм і фонду

Протягом року

Бібліотекар

3.11.1

Перегляд документів з метою вилучення непрофільних, застарілих за змістом, зношених, дублетних

Протягом року

Бібліотекар

3.11.2.

Складання списку за актом вибуття

Протягом року

Бібліотекар

3.11.3

Добір книжкових формулярів на документи за інвентарними номерами, абеткою, журналів –  за роками та номерами

Протягом року

Бібліотекар

3.12.

Інвентаризація фонду Вилучення документів з облікових форм: з інвентарної книги

Протягом року

Бібліотекар

3.13.

 Робота з підручниками

Протягом року

Бібліотекар,

класні керівники

3.13.1.

Визначення потреб школи та контингенту користувачів щодо забезпечення підручниками, проведення аналізу наявності підручників до навчального року, подання заявки методистові з бібліотечних фондів або до районного управління освіти

Квітень,

травень

Бібліотекар,

завуч з НР

3.13.2.

Складання аналізу-звіту щодо забезпечення підручниками класів школи

Вересень

Бібліотекар

3.13.3.

Замовлення підручників на поточний навчальний рік на депозитарії Інституту модернізації змісту освіти

Квітень

Бібліотекар,

завуч з НР

3.13.4.

Підготовка документації щодо використання та обліку підручників (накази, інструкції)

Протягом року

Бібліотекар,

завуч з НР, директор ЗЗСО

3.13.5.

Облік підручників (традиційний та електронний): штемпелювання, реєстрація надходження, розподіл за класами, переміщення підручників, їх вибуття

Протягом року

Бібліотекар

3.13.6

 Організація видачі - приймання підручників класним керівникам

Вересень, травень

Бібліотекар

3.13.7.

Аналіз стану руху фонду підручників

Протягом року

Бібліотекар

3.13.8.

Інвентаризація фонду підручників

Травень

Бібліотекар

3.13.9.

Підготовка актів на списання підручників

Травень

Бібліотекар

3.13.10.

Складання графіка повернення підручників

Квітень

Бібліотекар

3.14.

 Зберігання бібліотечного фонду

Бібліотекар

3.14.1.

Проведення заходів із запобігання та ліквідації заборгованості користувачів, пошкодження документів (бесіди, рейди стану перевірки збереження підручників)

Протягом року

Бібліотекар

3.14.2.

Організація роботи книжкової лікарні (за окремим планом)

Протягом року

Бібліотекар, бібліотечний актив

3.14.3.

Знепилювання фонду у санітарний день

Протягом року

Бібліотекар

3.15.

Підготовка звітних документів для бухгалтерії

Протягом року

Бібліотекар

IV. Обслуговування користувачів

№ за/п

 Назва заходів та діяльності, форма роботи

Клас

Термін виконання

Виконавці

Примітки

4.1.

Обслуговування учнів

1-11

Протягом року

Бібліотекар

4.1.1.

 Реєстрація користувачів, оформлення читацького формуляра, перереєстрація

1-11

Протягом року

Бібліотекар

4.1.2.

Вивчення інформаційних потреб та їхніх інтересів, ознайомлення із правилами користування бібліотекою, розташуванням фонду, довідковими виданнями

1-11

Протягом року

Бібліотекар

4.1.3.

Проведення бесід про нові надходження

1-11

Протягом року

Бібліотекар

4.1.4.

Реалізація принципів інклюзивного освітнього середовища. Надання консультації та допомоги у виборі літератури учням з вадами здоров’я

1-11

Протягом року

Бібліотекар

4.1.5.

Обслуговування учнів на абонементі, та в читальній залі: добір документів, видача, внесення запису до формуляра, відмітка про термін повернення документа

1-11

Протягом року

Бібліотекар

4.1.6.

 Розставлення формулярів користувачів 

1-11

Протягом року

Бібліотекар

4.1.7.

Періодичний аналіз формулярів для з’ясування стану повернення користувачами документів до бібліотеки у зазначений строк у разі потреби інформування та нагадування

1-11

Протягом року

Бібліотекар

4.1.8.

Обслуговування учнів у медіазалі (медіатеці), інтернет-центрі, (шкільному бібліотечно-інформаційному центрі): ознайомлення з правилами роботи зазначених центрів та правилами безпечної поведінки в мережі інтернет

1-11

Протягом року

Бібліотекар

4.1.9.

Надання допомоги у використанні каталогів і картотек, електронного каталогу, пошукових систем інтернету: рекомендація інтернет ресурсів

1-11

Протягом року

Бібліотекар

4.1.10.

Записування інформації на електронний носій (СD-диск, флеш-диск), наданий учнем

1-11

Протягом року

Бібліотекар

4.1.11.

Копіювання, сканування, палітурні роботи

1-11

Протягом року

Бібліотекар

4.1.12.

Приймання документів, у разі потреби проставлення відмітки про продовження, перевірка стану збереження документа

1-11

Протягом року

Бібліотекар

4.2.

Обслуговування вчителів

1-11

Протягом року

Бібліотекар

4.2.1.

Участь у виробничих нарадах із директором, завучами, класними керівниками щодо інформування про наявність у фонді бібліотеки літератури відповідно до навчальних програм, стану забезпечення підручниками

1-11

Протягом року

Бібліотекар

4.2.2.

Участь у методичних об ’єднаннях учителів

1-11

Протягом року

Бібліотекар

4.2.3.

Підготовка за вимогою вчителя початкових класів, класного керівника письмової або усної характеристики рівня читання учнів класу

1-11

Протягом року

Бібліотекар

4.2.4.

Інформування педагогічного колективу школи щодо змісту роботи з виховання культури читання учнів, академічної доброчесності учнів і вчителів

1-11

Протягом року

Бібліотекар

4.2.5.

Інформаційне забезпечення батьківських зборах, підготовка аналітичних і методичних матеріалів з питань розвитку освіти, культури та їх огляд

1-11

Протягом року

Бібліотекар

4.2.6.

Інформування вчителів про бібліотечні послуги, зокрема, електронне доставляння документів, міжбібліотечний абонемент

1-11

Протягом року

Бібліотекар

4.3.

  Робота з батьками, представниками громади (місцевими мешканцями)

1-11

Протягом року

Бібліотекар

4.3.1.

 Виступи на батьківських зборах 1 -х і 5 -х класів з інформацією про бібліотеку

1-11

Протягом року

Бібліотекар

4.3.2.

Проведення індивідуальних консультацій щодо основних напрямів роботи бібліотеки, забезпеченості літературою та підручниками.

1-11

Протягом року

Бібліотекар

4.3.3.

Інформування про соціокультурні заходи бібліотеки .

1-11

Протягом року

Бібліотекар

4.3.4.

Інформування про сучасні форм и здобуття освіти: дистанційної, екстернатної, сімейної (педагогічний патронаж), підготовка рекомендаційних списків літератури з певної теми

1-11

Протягом року

Бібліотекар

4. 4 .

Обслуговування віддалених користувачів

1-11

Протягом року

Бібліотекар

4.4.1.

Інформаційний супровід учнів за допомогою вебсайту навчального закладу чи бібліотеки

1-11

Протягом року

Бібліотекар

4.4.2.

Інформаційне забезпечення навчального процесу під час карантину

1-11

Протягом року

Бібліотекар

V. Організація каталогів і картотек.

Довідково-бібліографічна та інформаційна робота

№ за/п

Назва заходів та діяльності, форма роботи

Термін виконання

Виконавці

5.1.

Організація довідкового апарату та робота з ним 

Протягом року

Бібліотекар

5.1.1.

Підготовка роздільників: добір їх за кольором, потрібною формою й певним розміром

Серпень

Бібліотекар

5.1.2.

Надрукування роздільників (зазначення класифікаційного індексу, назви розділу або підрозділу, посилання, відсилання)

Серпень

Бібліотекар

5.1.3.

 Робота з друкованими картками

Протягом року

Бібліотекар

5.1.4.

Звірка документів, що надійшли з поточних надходжень для внесення їх до каталогів

Протягом року

Бібліотекар

5.1.5.

Внесення карток до абеткового і систематичного каталогу

Протягом року

Бібліотекар

5.1.6.

Доповнення картотеки нових надходжень

Протягом року

Бібліотекар

5.1.7.

 Розставлення карток в систематичну картотеку статей

Протягом року

Бібліотекар

5.1.8.

 Ведення тематичних картотек: краєзнавчої та картотеки назв художніх творів

Протягом року

Бібліотекар

5.1.9.

 Редагування каталогів і картотек. Вилучення документів з довідково-бібліографічного апарату

Протягом року

Бібліотекар

5.1.10.

Організація тематичних папок: перегляд газетних вирізок, систематизація, оформлення для зберігання в тематичних папках (опис та анотація документів у тематичних папках, оформлення титульної сторінки папки) 

Протягом року

Бібліотекар

5.1.11.

Перегляд і добір документів з поточних надходжень для аналітико-синтетичного опрацювання, розпису та внесення до ДБА (збірники, журнали, газети, компакт-диски)

Протягом року

Бібліотекар

5.1.12.

Автоматизація бібліотечно-бібліографічних процесів, розвиток електронної частини ДБА, створення або продовження роботи щодо внесення записів друкованих карток до електронного каталогу

Протягом року

Бібліотекар

5.1.13.

Формування електронних каталогів і баз даних (бібліографічних, повнотекстових) 

Протягом року

Бібліотекар

5.1.14.

Систематизація та каталогізація документів за УДК

Протягом року

Бібліотекар

5.2.

Інформаційна робота:

– екскурсія до бібліотеки;

– консультація (назва);

– день інформації для вчителів (назва)

Протягом року

Бібліотекар

Розділ 6. Соціокультурна робота

№ за/п

Назва заходів та діяльності, форма роботи

Клас

Термін виконання

Виконавці

6.1.

Популяризація літератури (промоції читання)

-   зустріч  «Книга шукає  друзів»

-   вікторина «Книжковий єралаш»

- літературний квест «Що?Де? Коли?»

- турнір «Казковий віночок»

1-2

2-4

5-6

3-6

Вересень

Листопад

Березень

Грудень

Бібліотекар

Бібліотекар

Бібліотекар

Бібліотекар

6.2.

Інформаційна підтримка проведення масових заходів у навчальному закладі

1-11

Протягом року

Бібліотекар

6.2.1.

Національно-патріотичне виховання

6.2.2.

Громадянське  виховання

Книжкова виставка  «Ми українці і наша країна барвиста, співуча нова Україна!»

- Цикл  оглядів  «Із історії твоєї країни»

- Година спілкування «Українські сенсації»

 - Оновлення  тематичної полиці «Ми – українці і ми з Україною!»

9-11

5-11

6-9

10-11

Протягом року

Протягом року

Бібліотекар

Вчителі історії

Бібліотекар

6.2.3.

 Формування здорового способу життя

-Інформаційні буклети: «Запобігти. Врятувати. Допомогти»

- «10 заповідей здорового способу життя»

1-11

Протягом року

Бібліотекар

6.2.4.

Краєзнавство

Оформлення книжково-ілюстративного тематичного  стелажа «України історія жива!»

- Тематична полиця «Моє місто – це Україна. Тут варто жити»

- Інформаційна година « Подорож рідним містом»

- Веб-подорож   «Ще раз пройти по вулицях рідного міста»

5-11

5-11

1-4

5-7

Постійно

Вересень

Жовтень

Жовтень

Бібліотекар

Класні

керівники

Бібліотекар

Бібліотеки

міста

6.2.5.

 Екологічне виховання

- оформлення  книжково-ілюстративної   виставки «Ми обираємо здоров’я!»

- Час спілкування  «Здорове спілкування»

- Тематичний стенд–вітрина літератури «Яскравий світ природи»

- Книжковий  перегляд «Увесь світ в твоїх долонях!».

Тренінг «Ми люди всесвіту!»

7-9

5-9

5-6

7-9

Квітень

Грудень

Травень

Грудень

Бібліотекар

Бібліотекар

Бібліотекар

6.2.6.

Народознавство

- Книжкова виставка «З народних традицій черпає всю силу свою Україно!»

- огляд літератури «Козацькому роду нема переводу»

- Інформаційна  година «Українська мова, мово наша рідна»

- Тематична полиця  

«У звичаях, традиціях народу ми душу України пізнаємо!»

- Вікторина «Мовні загадки тобі на відгадку»

5-11

5-11

5-9

8-11

3-4

Лютий

Грудень

Жовтень

Грудень

Січень

Бібліотекар

Бібліотекар

Бібліотекар, вчителі

української мови

Бібліотекар

Бібліотекар

6.2.7.

Естетичне виховання

- Класні години «Година ввічливості»

- Бесіда «Книга про  ввічливість» для початкової школи”

-  Година  спілкування   «Ввічливість  на кожен день»

- бліц турнір «Етика та  етикет»

1-9

1-4,

ГПД

5-8

7-9

Протягом року

Листопад

Березень

Квітень

Класні

керівники

Бібліотекар,

класні

керівники

6.2.8

Правове виховання

- Оформлення книжково-ілюстративної виставки

 «Правова енциклопедія життя»

-  Бесіди : «Що і де читати щоб закони знати», «Сила чи розум? Як жити без конфліктів»

- дискусійна гойдалка «Як нам жити, щоб друг другу не врядити»

9-11

8-9

7-9

Грудень

Грудень

 

Березень

Бібліотекар,

класні

керівники

6.2.9.

Економічне виховання

- оформлення книжно - ілюстративної виставки «Економіка. Бізнес. Право.»

- Економічна хвилинка «Раз, два, три, чотири, п’ять. Чи умієш  рахувати?»

10-11

9-11

Жовтень

Березень

Бібліотекар

6.2.10.

Профорієнтаційна робота

- Створення інформаційної веббази даних  з питань профорієнтації для учнів школи.

- Підготовка  тематичного перегляду «Вибір професії - вибір життя»

- Проведення на базі бібліотеки цикл зустрічей «Вибираємо професію свідомо»

- Огляд – практикум  порталу  з  вибору  професій

- Інформаційне забезпечення  профорієнтаційної роботи школи

9-11

9-11

9-11

9-11

9-11

Листопад

Грудень

Протягом року

Березень,

Квітень

Протягом року

Бібліотекар,

завуч з ВР

Класні

керівники, бібліотекар

Бібліотекар

Бібліотекар

6.3.

Організація та проведення у бібліотеці творчих зустрічей з письменниками, поетами, громадськими діячами, презентація видавництв (назва)

6.4.

Залучення учнів до бібліотеки

1-11

Протягом року

Бібліотекар

6.4.1.

Підготовка заходу « Посвята в читачі»

2

Грудень

Бібліотекар,

актив бібліотеки

6.5.

Підготовка (визначення теми, аудиторії, плану запитань та обговорення, добір документів, оформлення приміщення, проведення масових заходів)

Протягом  року

Бібліотекар

6.5.1.

Книжково-ілюстративні виставки

- «Цікаві книжки для малечі»

- «Читаємо українською»

- «Щоб ви були здорові»

- «Україна – це ми!»

- «День рідної мови»

- «День писемності та мови»

-  Під час проведення предметних тижнів

- Виставка-бенефіс читача «Кращий читач року»

- Виставка - галерея «Вишиванка»

- Виставка-вікторина «Чудо-дерево Тараса Шевченка»

- Виставка-дискусія  «Людина і природа – гармонія або протистояння»

1-4

1-4

5-7

2-11

5-11

5-11

8-11

1-11

1-11

5-11

4 жовтня

9 листопада

4 січня

15 лютого

21 лютого

9 листопада

за графіком

Травень

18 травня

9 березня

20 березня

Бібліотекар

6.5.3.

Бібліографічні огляди літератури

 « Державний прапор – святиня України»

«У країна – країна талантів»

« Українці – світові»

« Видатні постаті української історії»

«Люби і знай свій рідний край»

1-11

Протягом року

Бібліотекар

6.5.4.

Літературно-мистецькі заходи

«Тепло татусевих долонь»

«На хвилі морських пригод»

6

7

Травень

Вересень

Бібліотекар

6.5.5.

Читацькі конференції

«Роль книги у житті вашої сім’ї»

«Наша історія вразить майбутні віки»

5

8

Вересень

Лютий

Бібліотекар

6.5.7.

 Вікторини, конкурси, ігри

- гра « Хто,  хто  у книжці живе?»

- гра « Наша бібліотека»

1-4

Протягом року

Бібліотекар

6.5.8.

 Усні журнали

«Казки Школи під Голубим Небом»

«Бібліотека на стражі здоров’я»

«Єдиний скарб у тебе – рідна мова»

«Минуле, сучасне та майбутнє у вчинках та діяннях Українців»

«Людське життя – основна цінність демократичного суспільства»

«Шлях до зірок»

4

5

6

7

8

9

Вересень

Вересень

Листопад

Жовтень

Вересень

Квітень

Бібліотекар

6.5.9.

 Краєзнавчі години

«І є земля,де нам судилось жити»

«Діячи мистецтва - наші земляки»

«Стежками рідного краю»

5

6

7

Вересень

Жовтень

Листопад

Бібліотекар

6.5.10.

Бібліотечні акції

Подаруй книжку бібліотеці»

«Прочитаємо книжку з історії України»

 «Читати – це модно»

«Читати – це здорово!»

Лютий

Січень

Березень

Травень

Розділ 7. Виховання культури читання школярів, формування інформаційної культури, медіаграмотності

та академічної доброчесності учнів

№ за/п

Назва заходів та діяльності, форма роботи

Клас

Термін виконання

Виконавці

7.1.

 Формування в учнів умінь і навичок бібліотечного користувача

1-11

Протягом року

Бібліотекар

7.1.1.

  Ознайомлення із правилами користування бібліотекою

Вересень

Бібліотекар

7.1.2.

  Проведення бесіди про роль і значення книги та читання

Вересень-жовтень

Бібліотекар

7.1.3.

  Проведення індивідуальних бесід з учнями з питань популяризації літератури (назва)

Протягом року

Бібліотекар

7.1.4.

   Консультування учнів щодо методики пошуку документів за допомогою ДБА та електронного каталогу  (назва)

Протягом року

Бібліотекар

7.2.

 Проведення бібліотечних уроків

Мандрівка книжковим містом

Твій друг — книга.

Газети та журнали для дітей.

Види і типи дитячих книг.

Основні елементи книги.

Як спілкуватися з книгою.

Періодичні видання для молодших школярів.

Щоб книжка довше жила.

Подорож в країну «Фольклористика»

Бібліотека – книжковий дім.

Науково-пізнавальна література для школярів.

Які книги допомагають мені вчитися.

Дитячі енциклопедії, довідники, словники.

Історія створення книги.

Щоденник читача.

Вибір книги.

Періодичні видання. Принцип організації матеріалу і змісту.

Відгук про книгу.

Довідковий апарат книги.

Енциклопедії – книги, які знають все.

Виникнення книгодрукування на Україні.

Структура наукової книги.

Писемні пам'ятки України.

Бібліотечно-бібліографічні покажчики, списки рекомендованої літератури.

Необхідність та практичність картотек.

Історія виникнення та види каталогів.

Алфавітний та систематичний каталоги.

Методи самостійної роботи з книгою. (Реферати, доповіді, конспекти...)

Комп’ютерна бібліотека. (Інтернет)

Бібліографія. Анотація.

Сучасне комп’ютерне забезпечення в бібліотечній справі.

Робота в ДІС (довідково інформаційній структурі):

1

2

3

4

5

6

7

8-11

Вересень

Жовтень

Січень

Листопад

Лютий

Квітень

Вересень

Листопад

Травень

Жовтень

Січень

Березень

Листопад

Лютий

Травень

Вересень

Січень

Травень

Жовтень

Лютий

Березень

Жовтень

Січень

Квітень

Вересень

Листопад

Січень

Жовтень

Вересень

Жовтень

Лютий

Квітень

Бібліотекар

7.3.

   Проведення медіа-занять

Аукціон правил безпечної поведінки в Інтернеті

8

Лютий

Бібліотекар

 Розділ 8. Іміджева діяльність бібліотеки

№ за/п

Назва заходів та діяльності, форма роботи

Термін виконання

Виконавці

Примітки

8.1.

Забезпечення користувачам доступу до інформаційних ресурсів за допомогою інтернету

Протягом року

Бібліотекар

8.2.

 Фотографування та відеозйомка бібліотечних заходів, систематизація фото, відеоматеріалів

Протягом року

Бібліотекар,

актив бібліотеки

8.3.

  Створення мультимедійних презентацій

- До 100 річчя від дня народження Григорія Пилиповича Бойка , українського письменника, поета, перекладача

5 вересня

Бібліотекар

- До 100 рокiв вiд дня народження Михайла Івановича Сiкорського , українського історика, краєзнавця, Героя України

13 жовтня

До 160 річчя вiд дня народження Бориса Дмитровича Грiнченка, українського письменника, педагога

До 210 років від дня народження

9 грудня

Тараса Григоровича Шевченка (1814-1861), українського поета, художника

6 березня

8.4.

Створення електронних виставок

“Козаччина-героїчна сторінка в історії України”

“Ювіляри 2024 року”

14 жовтня

24 грудня

Бібліотекар

8.5.

Підготовка рекламних матеріалів про діяльність бібліотеки, її фонди і послуги:

– пам’ятка читача Чого б ти не навчався ,ти навчаєшся для себе”

1 вересня

Бібліотекар

- буклети, флаєри, афіши : «Поради читачеві», «Як читати книгу»

- закладинки:

1 жовтня

“Правила спілкування з книгою. Правила повелінки в бібліотеці”

- дайджести “Екологія, природа,

1 листопада

21 квітня

я - навіщо сортувати сміття”;

8.6.

 Підготовка плану та звіту роботи бібліотеки за рік

Травень

Бібліотекар

8.8.

Розроблення сторінки бібліотеки, поповнення рубрик сторінки новою інформацією

Протягом року

Бібліотекар

8.9.

Оформлення та поповнення інформаційного куточка, стенда бібліотеки матеріалами про культуру читання, оформлення списку використаної літератури, академічну доброчесність, підготовку до ЗНО

Протягом року

Бібліотекар

8.10.

 Організація бібліотечного простору (зонування, осучаснення дизайну, естетичне оформлення приміщень)

Протягом року

Бібліотекар,

завуч з ГР

Розділ 9. Підвищення кваліфікації

№ за/п

 Назва заходів та діяльності, форма роботи

Термін виконання

Виконавці

Примітки

9.1.

Курси підвищення кваліфікації

За графіком

Бібліотекар

9.2.

Професійні зустрічі, методоб’єднання

За графіком

Бібліотекар

9.3.

Участь у конференціях, круглих столах, семінарах-тренінгах, майстер-класах, екскурсіях

За запрошенням

Бібліотекар

9.4.

Відвідування бібліотек, виїзди у відрядження з метою вивчення досвіду роботи

Протягом року

Бібліотекар

9.5.

Участь у конкурсах професійної діяльності

За графіком

Бібліотекар

9.6.

Самоосвітня діяльність: перегляд друкованих фахових видань, інтернет ресурсів з питань організації та діяльності шкільних бібліотек України та зарубіжжя

Протягом року

Бібліотекар

Додаток 1.

Перелік визначних і пам’ятних дат на 2023-2024 рр.

№ з/п

Дата

Чому присвячена

1 вересня

День Знань

2 вересня

День закінчення Другої світової війни

5 вересня

День благодійності

5 вересня

100 років від дня народження Григорія Пилиповича Бойка [псевдонім –Грицько Бойко] (1923–1978), українського письменника, поета, перекладача

6 вересня

120 років від дня народження Петра Івановича Тищенка (1903–1967), українського кобзаря

8 вересня

Міжнародний день грамотності

9 вересня

День українського кіно

День фізичної культури і спорту України

10 вересня

День пам’яті жертв фашизму

16 вересня

Міжнародний день охорони озонового шару

18 вересня

Міжнародний день читання електронних кни

20 вересня

100 років від дня народження Олександра Олександровича Сизоненка (1923–2018), українського письменника, прозаїка, публіциста, есеїста, кіносценариста

21 вересня

День миру

22 вересня

День партизанської слави України

26  вересня

Європейський день мов

27 вересня

Всесвітній день туризму

29 вересня

День пам’яті трагедії Бабиного Яру

30 вересня

Всеукраїнський день бібліотек

1 жовтня

Міжнародний день музики

Міжнародний день людей похилого віку

День територіальної оборони України

4 жовтня

Всесвітній день тварин

7 жовтня

День Вчителя

13 жовтня

100 рокiв вiд дня народження Михайла Івановича Сiкорського (1923–2011), українського історика, краєзнавця, Героя України

14 жовтня

День українського козацтва і захисника України

Покров Пресвятої Богородиці.

18 жовтня

Європейський День боротьби з торгівлею людьми

28 жовтня

День визволення України від фашистських загарбників

31 жовтня

Міжнародний день Чорного моря

9 листопада

День української писемності та мови

9 листопада

День книги рекордів Гіннеса

13 листопада

Всесвітній день доброти

16 листопада

День толерантності

21 листопада

День гідності і свободи

22 листопада

120 рокiв вiд дня народження Олександра Максимовича Бойченка (1903–1950), українського письменника, громадського та політичного діяча

24 листопада

Всесвітній день інформації

25 листопада

Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками

День пам’яті жертв голодоморів

1 грудня

Всесвітній день боротьби зі СНІДом

1 грудня

110 років від дня народження Платона Микитовича Воронька (1913–1988), українського письменника, поета, публіциста

3 грудня

Міжнародний день людей з інвалідністю

6 грудня

Миколая Чудотворця

6 грудня

День Збройних сил України

7 грудня

Всесвітній день української хустки

9 грудня

160 рокiв вiд дня народження Бориса Дмитровича Грiнченка (1863–1910), українського письменника, педагога, критика, мовознавця, освітнього ігромадського діяча, укладача чотиритомного тлумачного «Словника українськоїмови», одного з організаторів і керівників товариства «Просвіта»

10 грудня

Всесвітній день прав людини

12-13 грудня

Андріївські вечорниці

13 грудня

130 років від дня народження Миколи Хвильового [справжнє – Фітільов Микола Григорович] (1893–1933), українського прозаїка, поета, публіциста, одного зосновоположників пореволюційної української прози

14 грудня

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

15 грудня

Міжнародний день чаю

19 грудня

Святителя Миколая Чудотворця (Миколи Зимового)

21 грудня

День народження кросворду

22 грудня

190 років від дня народження Марко Вовчок (Марії Олександрівни Вілінської) (1833–1907), української письменниці, перекладачки

25 грудня

Різдво Христове

1 січня

Новорічне свято

1 січня

105 років від дня народження Джерома Девіда Селінджера (1919-2010), американського прозаїка

4 січня

Всесвітній день азбуки Брайля

6 січня

Святвечір

6 січня

190 років від дня народження Степана Васильовича Руданського (1834-1873), українського поета, перекладача

7 січня

Різдво Христове

8 січня

200 років від дня народження Уїлкі Уїльяма Коллінза (1824-1889), англійського прозаїка, драматурга

13 січня

Щедрий вечір

20 січня

215 років від дня народження Едгара Аллана По (1809-1849), американського прозаїка, поета

22 січня

День Соборності України

24 січня

Міжнародний день освіти

27 січня

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

28 січня

День народження державного прапора

29 січня

День пам'яті героїв Крут

7 лютого

Всесвітній день безпечного інтернету

11 лютого

Міжнародний день жінок і дівчат у науці

11 лютого

110 років від дня народження Лариси Михайлівни Письменної (1914-1992), українського прозаїка, казкарки

14 лютого

День святого Валентина

15 лютого

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

16 лютого

День Єднання

20 лютого

День Героїв Небесної Сотні

21 лютого

Міжнародний день рідної мови

24 лютого

річниця початку повномасштабної російсько-української війни

1 березня

Всесвітній день цивільної оборони

2 березня

200 років від дня народження Костянтина Дмитровича Ушинського (1824-1871), українського педагога

3 березня

Всесвітній день письменника

8 березня

Міжнародний жіночий день

9 березня

210 років від дня народження Тараса Григоровича Шевченка (1814-1861), українського поета, художника

14 березня

День українського добровольця

15 березня

55 років від дня народження Марії Морозенко (Мороз) (1969), українського прозаїка

17 ерезня

55 років від дня народження Лариси Миколаївни Ніцой (1969), українського прозаїка, казкарки

20 березня

Всесвітній день Землі

21 березня

Всесвітній день поезії

22 березня

Всесвітній день водних ресурсів

27 березня

Міжнародний день театру

1 квітня

215 років від дня народження Миколи Васильовича Гоголя (1809-1852), прозаїка, драматурга, критика, публіциста

1 квітня

Міжнародний день птахів

2 квітня

Міжнародний день дитячої книги

7 квітня

Всесвітній день здоров'я

12 квітня

Міжнародний день польоту людини в космос

17 квітня

День пожежної охорони

15 квітня

День довкілля

16 квітня

180 років від дня народження Анатоля Франса (Франсуа Тібо) (1844-1924), французького прозаїка

18 квітня

Міжнародний день пам'яток і визначних історичних місць

День пам'яток історії та культури

22 квітня

Міжнародний день Матері-Землі

23 квітня

460 років від дня народження Уїльяма Шекспіра (1564-1616), англійського драматурга, поета

23 квітня

Всесвітній день книги і авторського права

26 квітня

День Чорнобильської трагедії. Міжнародний день пам’яті жертв

радіаційних аварій та катастроф

28 квітня

Всесвітній день охорони праці

1 травня

Всесвітній день охорони праці

2 травня

165 років від дня народження Джерома Клапки Джерома (1859-1927), англійського прозаїка-гумориста, драматурга

8 травня

День пам’яті та примирення

9 травня

День Європи в Україні

13 травня

170 років від дня народження Панаса Мирного (Панаса Яковича Рудченка) (1849-1920), українського прозаїка, драматурга

14 травня

День матері

15 травня

Міжнародний день сім'ї

День пам’яті жертв політичних репресій

18 травня

День пам'яті жертв депортації з Криму

Міжнародний день музеїв

День вишиванки

20 травня

День науки

20 травня

День Європи

20 травня

225 років від дня народження Оноре де Бальзака (1799-1850), французького прозаїка

22 травня

165 років від дня народження Артура Конан Дойла (1859-1930), англійського прозаїка, автора детективних творів

23 травня

День героїв України

24 травня

День рівноапостольних Кирила і Мефодія

День слов'янської писемності і культури

29 травня

145 років від дня народження Гілберта Кійта Честертона

(1874-1936), англійського прозаїка

31 травня

Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням

1 червня

Міжнародний день захисту дітей

5 червня

Всесвітній день охорони навколишнього середовища

117.

28 червня

День Конституції України

Додаток 2.

Місячний план соціо-культурної роботи бібліотеки на вересень 2023

№з/п

Термин виконання

Форма і назва заходу

Категорія   

1 вересня

Літературне асорті «Країна  Знань»

1-11

2 вересня

Інформаційний дайджест «День закінчення Другої світової війни»

5-9

5 вересня

Бібліо-акція «День благодійності»

1-11

5 вересня

Книжкова виставка- сміхопонорама «Билиці діда Гриця»

1-11

6 вересня

Виставка-персоналія «Петро Тищенко – українсьий кобзар»

1-11

8 вересня

Інформаційний колаж «До країни  грамотності

1-11

9 вересня

Культурно-просвітницький захід «День фізичної культури і спорту України

1-11

9 вересня

Презентація «День українського кіно»

5-11

10 вересня

Година історичної правди «День пам’яті жертв фашизму»

5-9

16 вересня

Презентація «Міжнародний день охорони озонового шару»

1-11

18 вересня

Інформаційна година «Міжнародний день читання електронних книг»

5-9

20 вересня

Виставка-спогад до 100 років від дня народження Олександра Олександровича Сизоненка

1-11

21 вересня

Майстер-клас «Паперові голуби миру»

1-4

22 вересня

Урок історичної правди «Така невідома відома війна»

9-11

22 вересня

Книжкова виставка «Партизанськими стежками»

1-11

26  вересня

Виставка-обзор «Європейський день мов»

1-11

27 вересня

Гра-подорож «Всесвітній день туризму»

1-4

29 вересня

Виставка-реквіем «Пам'ятаємо  трагедію Бабиного Яру»

1-11

30 вересня

День відкритих дверей «Бібліотека- чудо, бібліотека-клас, вона завжди чекає нас!»

1-11

Місячний план соціо-культурної роботи бібліотеки на жовтень 2023

№з/п

Термин виконання

Форма і назва заходу

Категорія         

1.

1 жовтня

Літературний акустик-перегляд «Музика мого серця»

1-4

2.

1 жовтня

Міжнародний день людей похилого віку

5-6

3.

1 жовтня

День територіальної оборони України

4.

4 жовтня

Гра-вікторина «Всесвітній день тварин»

1-4

5.

7 жовтня

Виставка-вітання «День Вчителя»

1-11

6.

13 жовтня

Ювілейний хронограф до 100-річчя вiд дня народження Михайла Івановича Сiкорського

1-11

7.

14 жовтня

День українського козацтва і захисника України

1-11

8.

14 жовтня

Літературно-пізнавальна гра «Покров Пресвятої Богородиці»

1-4

9.

18 жовтня

Інформаційна хвилинка «Європейський День боротьби з торгівлею людьми»

5-9

10.

28 жовтня

Інформаційний колаж «День визволення України від фашистських загарбників»

1-11

11.

31 жовтня

Тематична викладка «Міжнародний день Чорного моря»

1-11

Місячний план соціо-культурної роботи бібліотеки на листопад 2023

№з/п

Термин виконання

Форма і назва заходу

Категорія         

1.

1-30 листопада

Виставка-заклик «Правила дорожні-повинен знати кожен»

1-11

2.

9 листопада

Книжково-ілюстративна виставка «З глибини віків нам сяє мудре слово»

1-11

3.

9 листопада

Голосні читання «Лунай, величне наше слово!»

1-4

4.

9 листопада

Інформаційна хвилинка «День книги рекордів Гіннеса»

5-9

5.

13 листопада

Емоційні читання «Всесвітній день доброти»

1-4

6.

16 листопада

Тест на толерантність «Терпимість –рівень свідомості нації»

10-11

7.

21 листопада

Книжкова виставка «Майдан у наших душах»

1-11

8.

21 листопада

Екскурс вісторію «Революція гідності»

5-9

9.

22 листопада

Вистапвка-п6ерсоналія до 120 –річчя вiд дня народження Олександра Бойченка «Громадянин та письменник»

1-11

10.

24 листопада

Тематичний перегляд «Всесвітній день інформації»

1-11

11.

25 листопада

Інформаційний дайджест «Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками»

10-11

12.

25 листопада

Година пам'яті «Голодомор – невиплакані сльози України»

5-9

Місячний план соціо-культурної роботи бібліотеки на грудень 2023

№з/п

Термин виконання

Форма і назва заходу

Категорія         

1.

1 грудня

Бібліо-інформування «СНІД: про що варто знати»

1-11

2.

1 грудня

110 років від дня народження Платона Микитовича Воронька (1913–1988), українського письменника, поета, публіциста

3.

3 грудня

Урок доброти «Підтримай тих, хто поруч»

5-9

4.

6 грудня

Благодійна акція «Із неба в український край йде зимовий Миколай»»

1-11

5.

6 грудня

День Збройних сил України

6.

7 грудня

Всесвітній день української хустки

7.

9 грудня

160 рокiв вiд дня народження Бориса Дмитровича Грiнченка (1863–1910), українського письменника, педагога, критика, мовознавця, освітнього ігромадського діяча, укладача чотиритомного тлумачного «Словника українськоїмови», одного з організаторів і керівників товариства «Просвіта»

8.

10 грудня

Книжкова виставка «Право від «А до Я»

1-11

9.

10 грудня

Правова вікторина «Впіймай право за хвіст»

1-4

10.

12-13 грудня

Виставка- настрій «Андріївські вечорниці»

1-11

11.

13 грудня

Виставка-персоналія «Микола Хвильовий-  основоположник пореволюційної української прози

1-11

12.

14 грудня

Виставка-пам'ять «Чорнобиль-вічний біль»

1-11

13.

14 грудня

Година пам'яті «І тихо ступає життя у полин, і лине Чорнобильський дзвін»

5-9

14.

15 грудня

Чаювання у бібліотеці до Міжнародного  дню  чаю

1-2

15.

19 грудня

Урок народознавства «В український рідний край поспішає Микола»

5-9

16.

25 грудня

Конкурс-виставка «Зимова казка»

1-4

17.

21 грудня

День народження кросворду

18.

22 грудня

Літературна викладка «Сторинками книг  Марко Вовчок»

1-11

19.

25 грудня

Майстер-клас з витинанки «Зимовий настрій»

1-4

20.

25 грудня

Книжкова виставка «Різдвяне диво»

1-4

Місячний план соціо-культурної роботи бібліотеки на січень 2024

№з/п

Термин виконання

Форма і назва заходу

Категорія         

1.

3 січня

Літературна викладка «Джером Селінджер- його ідеали живуть і сьогодні»

1-11

2.

4 січня

Презентація «Всесвітній день азбуки Брайля»

1-11

3.

6 січня

Лутератуне кафе «Святвечір в творах українських письменників»

5-9

4.

6 січня

Виставка –персоналія « Сила поезії Степана  Руданського»

1-11

5.

7 січня

Віртуальна народознавча година «Колядую, щедрую, посіваю»

1-11

6.

8 січня

Виставка «Видатний англійський прозаїк Уїлкі Уїльям Коллінз»

1-11

7.

13 січня

Народознавчий калейдоскоп «Традиції Водохреща – завершення зимових свят»

1-11

8.

20 січня

Виставкка-персоналія «Віртуоз детективного жанру Едгар По»

1-11

9.

22 січня

Урок соборності «Єднання заради Незалежності»

5-9

10.

22 січня

Книжкова виставка «Соборність в душах, єдність у серцях»

1-11

11.

24 січня

Інформаційна хвиля «Міжнародний день освіти»

1-4

12.

27 січня

Тематична полиця «Голокост: історія та факти»

1-11

13.

29 січня

Інформхвилини «Крути: і сум, і біль, і вічна слава»

5-9

14.

29 січня

Літературно-історичний репортаж «На Аскольдовій могилі український цвіт»

10-11

 

Місячний план соціо-культурної роботи бібліотеки на лютий  2024

№з/п

Термин виконання

Форма і назва заходу

Категорія         

1.

7 лютого

флеш-інформування до Дня безпечного Інтернету «Звідки взявся Інтернет?»

5-9

2.

11 лютого

Година інформації «Міжнародний день жінок і дівчат у науці»

10-11

3.

11 лютого

Виставка персоналія «Казки від серця  Лариси  Письменной»

1-11

4.

14 лютого

Доброчинна акція до Дня дарування книг «Твори добро – подаруй бібліотеці книгу

1-11

5.

15 лютого

Година інформації «Події Афганістану на сучасний погляд»

10-11

6.

16 лютого

Флешмоб «День Єднання»

1-4

7.

16 лютого

Виставка «Незламні та єдині»

1-11

8.

20 лютого

Виставка «Героям Небесної сотні присвячується … »

1-11

9.

21 лютого

 Книжково-ілюстративна виставка «Мудрість віків у багатстві рідної мови»

1-11

10.

24 лютого

Інформаційний дайджест до річниці початку повномасштабної російсько-української війни «Уже ніхто не знищить Україну, в тобі, в мені, у кожному із нас»

1-11

Місячний план соціо-культурної роботи бібліотеки на березень   2024

№з/п

Термин виконання

Форма і назва заходу

Категорія         

1.

1 березня

Інформацийна година «Всесвітній день цивільної оборони»

10-11

2.

2 березня

Виставка «Педагог і письменник Костянтин  Ушинський»

1-11

3.

3 березня

Всесвітній день письменника

4.

8 березня

Майстер-класи «Привітання для наших мам!»

1-4

9 березня

Висьтавка «Нас гуртують думи Кобзаря»

1-11

5.

9 березня

Шевченківське свято «Тарас Шевченко – співець українського слова»

5-9

6.

14 березня

Інформаційна година «З доброї волі за Україну»

10-11

7.

15 березня

Виставка- персоналія «Тепло на серці від творчості Марії Морозенко»

1-11

8.

17 ерезня

Виставка «Сучасна казкарка-патріот Лариса Ніцой»

1-11

9.

20 березня

Літературно-екологічний круїз до Всесвітнього дня Землі «Земна гармонія»

1-4

10.

21 березня

День поетичного настрою до Всесвітнього дня поезії «Поезія, як усмішка душі»

1-11

11.

22 березня

Медіа-година «Цілющі аромати природи»

5-9

12.

27 березня

Виставка до Міжнародного дня  театру «Добрі книжки твого дитинства»

1-11

Місячний план соціо-культурної роботи бібліотеки на квітень 2024

№з/п

Термин виконання

Форма і назва заходу

Категорія         

1.

1 квітня

Виставка «Наш Микола Гоголь»

1-11

2.

1 квітня

Урок-гра «Годивничка для птахів»

1-4

3.

2 квітня

Літературні дивацтва «Долі книжок: таємниці, загадки, сенсації»

5-9

4.

7 квітня

Абетка здоров’я «Про здоров’я треба знати, про здоров’я треба дбати»

1-4

5.

12 квітня

Книжкова виставка «Дім на орбіті»

1-11

6.

17 квітня

Інформаційна година «День пожежної охорони»

5-9

7.

15 квітня

Еко-толока «Довкілля мого міста  без сміття»

1-11

8.

16 квітня

Виставка «Великий французский  прозаїк Анатоль»

1-11

9.

18 квітня

Виставка мистецької книги «Міжнародний день пам'яток і визначних історичних місць»

1-11

10.

22 квітня

Еко-акція (висаджування квітів біля школи) «Зелена хвиля»

1-11

11.

23 квітня

Книжкова виставка «Усе життя-театр»

1-11

12.

23 квітня

День книжкових сюрпризів до Всесвітнього дня книг і авторського права «Від тих, хто пише, - тим, хто читає»

1-11

13.

26 квітня

Екологічний набат «Чорнобиль в інтер’єрі ХХІ століття»

10-11

Місячний план соціо-культурної роботи бібліотеки на травень 2024

№з/п

Термин виконання

Форма і назва заходу

Категорія         

1.

1 травня

Всесвітній день охорони праці

2.

2 травня

165 років від дня народження Джерома Клапки Джерома (1859-1927), англійського прозаїка-гумориста, драматурга

3.

8 травня

День пам’яті та примирення

4.

9 травня

День Європи в Україні

13 травня

170 років від дня народження Панаса Мирного (Панаса Яковича Рудченка) (1849-1920), українського прозаїка, драматурга

5.

14 травня

День матері

6.

15 травня

Міжнародний день сім'ї

День пам’яті жертв політичних репресій

7.

18 травня

День пам'яті жертв депортації з Криму

Міжнародний день музеїв

День вишиванки

8.

20 травня

День науки

9.

20 травня

День Європи

10.

20 травня

225 років від дня народження Оноре де Бальзака (1799-1850), французького прозаїка

11.

22 травня

165 років від дня народження Артура Конан Дойла (1859-1930), англійського прозаїка, автора детективних творів

12.

23 травня

День героїв України

24 травня

День рівноапостольних Кирила і Мефодія

День слов'янської писемності і культури

29 травня

145 років від дня народження Гілберта Кійта Честертона

(1874-1936), англійського прозаїка

31 травня

Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням

Додаток 3.

План проведення тижня дитячої літератури

№з/п

Термин виконання

Форма і назва заходу

Категорія   

1.

Відкриття тижня дитячої книги «Мій друже, супутнику, книго моя, завжди  на дозвіллі - де ти там і я»

1-11

2.

Літературний єралаш «Подорож до царства казок»

1-4

3.

Літературні дивацтва «Долі книжок: таємниці, загадки, сенсації»

5-9

4.

Бібліотечний вояж «Любите читати – ми йдемо до вас»

1-4

5.

Конкурс ілюстрацій українських казок «Казку швидко ви впізнаєте, та героїв відгадаєте»

1-4

6.

Книжкова виставка «Нові видання – нові зустрічі»

1-11

7.

Родинн і читання «Дитина читає – Україна процвітає»

5-9

8.

Казкова феєрія «Життя схоже на казку»

1-4

9.

Прожовж тижня

Акція «Подаруй бібліотеці сучасну українську книгу»

1-11

10.

Бібліоквест «Пошук бібліотечних скарбів».

5-9

11.

Майстер-клас з виготовлення  книжкових закладок

1-4

1.Основні завдання і напрямки роботи бібліотеки у 2022-2023 навчальному році.

Невід’ємною складовою науково-освітянського та інформаційного простору є бібліотеки, які накопичують, зберігають і поширюють знання, що зафіксовані у друкованих та інших носіях інформації. Саме бібліотека є найважливішою творчою лабораторією, саме від її ресурсів і послуг залежить якість та зміст навчально-виховної роботи. Книга – це скарб, мудрість і досвід, ретельна праця, творча думка і презентація ідей.

Сьогодні основними завданнями бібліотеки є:

  1. Піднесення бібліотечної справи на якісно новий рівень, інформатизація бібліотечних процесів, впровадження в роботу бібліотеки нових інформаційно-комунікаційних технологій, навчання користувачів технологіям інформаційного самообслуговування, створення нових та поповнення існуючих баз даних матеріалів, необхідних для забезпечення навчально-виховного процесу.

  2. Сприяння реалізації державної політики в галузі освіти, розвитку навчально-виховного процесу; виховання загальної культури, національної свідомості, шанобливого ставлення до книги.

  3. Сприйняття реалізації концепції Нової української школи, яка ґрунтується на «Рекомендаціях Ради Європи щодо формування ключових компетентностей освіти впродовж життя», щодо навчанню здобувачів освіти засобами книги вмінню навчатися впродовж життя, критично мислить, ставити цілі та досягати їх, працювати в команді, спілкуватися в багатокультурному середовищі та володіти іншими сучасними вміннями.

  4. Підвищення інформаційної, освітньої, культурологічної, виховної, пізнавальної, інтелектуальної функцій, які вміщують найповніше інформаційне забезпечення навчально-виховного процесу, надання інформаційно-методичної допомоги учням, педагогам.

  5. Координація роботи шкільної бібліотеки зі здобувачами освіти, педагогам, батьками в популяризації книги, в задоволенні інформаційних потреб книгокористувачів, формуванні в них навичок читання літератури.

  6. Виховання у школярів інформаційної культури, культури читання; формування вмінь користуватися бібліотекою, її послугами, книгою, довідковим апаратом, базою даних, розвиток творчої думки. Пізнавальних здібностей та інтересів школярів.

  7. Дотримання академічної доброчесності учасниками освітнього процесу.

  8. Виховання бережливого ставлення до шкільних підручників.

  9. Формування правової культури читачів, громадянськості, патріотизму, поширення інтересу до історії України та рідного краю

  10. Приділяти увагу до широкої популяризації української літератури, літератури з питань з світи, історії культури українського народу і вихованню поваги до рідної мови, національно-культурних і духовних надбань нашого народу.

  11. Забезпечення можливості повного й швидкого доступу до інформаційних ресурсів.

2. Робота з читачами.

Залучення учнів до читання та роботи у бібліотеці.
 

Назва заходів та технологій

Термін виконання

Відповідальний

1.

Перереєстрація та запис нових читачів

Вересень-листопад

бібліотекар

2.

Обслуговування здобувачів освіти, вчителів, батьків.

постійно

бібліотекар

3.

Екскурсії до шкільної бібліотеки першокласників «Перша зустріч з бібліотекою»

жовтень

бібліотекар

4.

Проведення бесід про правила користування бібліотекою

За потреби

Бібліотекар

5.

Проведення заходів з ліквідації заборгованості читачів

постійно

бібліотекар

6.

Робота з формулярами читачів

постійно

бібліотекар

7.

Проведення бібліографічних індивідуальних консультацій для учнів та вчителів

За потребою

Бібліотекар

8.

Інформаційна перерва в бібліотеці »Подорож книжковими полицями»

За потребою

бібліотекар

3. Індивідуальна робота з читачами.
 

Назва заходів та технології

Термін виконання

Відповідальний

1.

Проводити індивідуальне консультування читачів при виборі книги:

-рекомендаційні бесіди;

-бесіди про прочитане;

-консультації біля книжкових виставок.

постійно

бібліотекар

2.

Проводити бібліографічні консультації:

-рекомендаційні списки літератури;

-бібліографічні бесіди з визначеної теми.

постійно

бібліотекар


 

4. Обслуговування читачів

Назва заходу

Термін виконання

відповідальний

1.

Організація інформаційної діяльності по спрямуванню національного самоусвідомлення і духовного ставлення учнів –користувачів бібліотеки.

постійно

бібліотекар

2.

Залучення нових читачів:

-екскурсії до бібліотеки «Перша зустріч з бібліотекою».

-пояснення правил учням користування бібліотекою;

-ознайомлення з книжковими виставками.

Вересень

постійно

бібліотекар

3.

Обслуговування читачів протягом року

систематично

бібліотекар

4.

Налагодити індивідуальну роботу з читачами:

-рекомендаційні бесіди, бесіди про прочитане;

-списки рекомендованої літератури;

-робота з формулярами;

-виставка книг-ювілярів;

-виховання бібліотечне-бібліографічної грамотності учнів.

За потребою

бібліотекар

5.

Оформлення інформаційних і книжкових виставок і викладок.

Протягом року

бібліотекар

6.

Участь у конкурсах, акціях, інтернет-семінарах:

-всеукраїнський місячник;

-тиждень дитячої та юнацької книги;

-«Живи книго» (в рамках школи)

Протягом року

Бібліотекар

5.Організація книжкових фондів і каталогів

Назва заходів та технологій

Термін виконання

відповідальний

1.

Ведення індивідуального, сумарного обліку бібліотечного фонду.

постійно

бібліотекар

2.

Оформлення документації на нові надходження та систематична звірка її з бухгалтерією.

1 раз у квартал

бібліотекар

3.

Ведення чіткого обліку виданих підручників по класах(пункт 10 інструкції про порядок комплектування та облік підручників і навчальних посібників)

Протягом року

бібліотекар

4.

Робота з фондом

-рознесення книг по стелажах

Протягом року

бібліотекар

5.

Вилучення з фондів

-застарілих за змістом видань;

-загублених читачами книг;

-з інших причин.

Протягом року

бібліотекар

6.

Робота з фондом підручників:

-організація видачі підручників;

-організація здачі підручників;

-оформлення нових надходжень;

-інформування вчителів про надходження нових підручників.

Вересень

Травень

Протягом року

бібліотекар

7.

Визначення в класах відповідальних за збереження підручників.

вересень

Кл. керівник

бібліотекар

8.

Заходи по збереженню фонду:

-рейди перевірки стану підручників;

-робота Книжкової лікарні « Вчись і ти, як книгу берегти»

1 раз на семестр

Протягом року

бібліотекар

9.

Ведення всіх операцій з обліку бібліотечного фонду підручників.

Протягом року

біюліотекар

6. Робота з підручниками.

Назва заходів та технологій

Термін виконання

Відповідальний

1.

Своєчасно (до 1.09) забезпечити учнів підручниками, які є в наявності.

Серпень – вересень

бібліотекар

2.

Продовжувати комплектування фонду шкільних підручників, згідно наказів Міністерства освіти України

Протягом року

бібліотекар

3.

Систематично вести картотеки підручників за встановленими формами

постійно

бібліотекар

4.

Проводити списання застарілих і загублених читачами підручників

За потребою

бібліотекар

5.

Проводити різноманітні заходи та бібліотечні уроки інформаційної грамотності

Протягом року

Класні керівники

бібліотекар

7. Робота з активом бібліотеки

Назва заходів та технологія

Термін виконання

Відповідальний

1.

Вибрати актив бібліотеки. Скласти план роботи активу бібліотеки.

Вересень-жовтень

Бібліотекар Педагог-організатор

2.

Проводити рейди перевірки підручників з метою формування дбайливого ставлення до навчальної книги.

1 раз на семестр

Бібліотекар Актив бібліотеки педагог-організатор

3.

Залучити актив до роботи:

-з ремонту книг;

-щодо роботи з боржниками;

-щодо збереження навчальної літератури у класах;

-щодо долучення учнів до читання.

Протягом року

Актив бібліотеки

Бібліотекар

4.

Заходи по збереженню фонду підручників:

-рейди перевірки стану підручників;

-оформлення результатів перевірки.

1 раз на семестр

Бібліотекар

Актив бібліотеки

5.

Участь у Всеукраїнських заходах:

-Місячник шкільних бібліотек;

-тиждень дитячої та юнацької книги.

За планом

Бібліотекар

8. Робота з педагогічним колективом.

Назва заходів та технологій

Термін виконання

Відповідальний

1.

Інформаційне забезпечення вчителів новинками літератури.

Постійно

Бібліотекар

2.

Брати участь у педрадах, семінарах, ШМО та РМО.

Протягом року.

Бібліотекар

3.

Поповнювати матеріалами раніш оформлені картотеки.

Постійно

Бібліотекар

4.

Участь у підготовці та проведенні предметних тижнів.

Постійно

Бібліотекар

5.

Допомога у виборі літератури педколективу школи при проведенні масових заходів.

За потребою

Бібліотекар

6.

Допомога класним керівникам початкових класів книжковими добірками щодо організації уроків позакласного читання.

За потребою

Бібліотекар

9. Робота з батьками

Шкільна бібліотека допомагає батькам у вихованні в учнів любові до книги та культури читання. А батьки в свою чергу, надають допомогу у збереженні шкільних підручників.

Назва заходів та технологій

Термін виконання

Відповідальний

1.

Проводити консультації з батьками по ремонту книг та збереженню навчальної літератури.

Протягом року

Бібліотекар

2.

Вести пропаганду літератури для батьків з виховання дітей

Протягом року

Бібліотекар

3.

Інтер актив для батьків «Читаємо, щоб зрозуміти»

Січень

Бібліотекар

Сільська бібліотека

10. Підвищення кваліфікації.

Назва заходів та технологій

Термін виконання

Відповідальний

1.

Знайомитися з новими надходженнями, періодикою, інформаційними ресурсами

Протягом року

Бібліотекар

2.

Спілкуватися з шкільними бібліотекарами району, Ділитися своїм та переймати їх досвід

Протягом року

Бібліотекар

3.

Підвищувати професійний рівень: брати активну участь у фахових вебінарах.

Протягом року.

Бібліотекар


 

  1. Заходи в шкільній бібліотеці щодо посилення національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді.

Формування патріотизму в українському суспільстві залишається першочерговим як для держави, так і для системи освіти в цілому. У зв’язку з цим, національно-патріотичного виховання є важливим сектором навчально-виховного процесу.

Саме національно-патріотичне виховання закладає підвалини для формування свідомості нинішніх і прийдешніх поколінь, які розглядатимуть державу як запоруку власного особистісного розвитку на засадах гуманізму, соціального добробуту, демократії, свободи, толерантності, виваженості, відповідальності, здорового способу життя. Готовності до змін.

Завдання шкільної бібліотеки полягає в тому, щоб слова « Україна», « патріотизм» набували для дитини особливого смислу, тобто сприймалися не лише розумом, а й « Серцем». Для цього слід чітко усвідомлювати завдання національно-патріотичного виховання:

-утвердження в свідомості й почуття особистості патріотичних цінностей, переконань і поваги до культурного та історичного минулого України;

-виховання поваги до Конституції України, Законів України, державної символіки;

-утвердження гуманістичної моральності як базової основи громадянського суспільства;

-формування толерантного ставлення до інших народів, культур, традицій;

-усвідомлення взаємозв’язку між індивідуальною свободою, правами людини та її патріотичною відповідальністю;

-підвищення престижу військової служби, а звідси-культивування ставлення до солдата як захисника Вітчизни, героя тощо.

Метою заходів у сфері національно-патріотичного виховання дітей та молоді в навчальних закладах є сприяння дітьми та молоддю досвіду патріотичних дій, виховання їх у дусі патріотичного обов’язку.


 

Назва заходів та технології

Термін виконання

Відповідальний

1.

Оформлення книжкової виставки « Україна-європейська країна»

Вересень

Бібліотекар

2.

Оформлення книжкової полички до Дня пам’яті жертв Бабиного Яру.

Вересень

Бібліотекар

3.

Оформлення тематичної полички « Україна незвідана» (до дня українського козацтва)

До 14 жовтня

Бібліотекар

4.

Гра-квест «Україна незвідана: у пошуках скарбів»

Січень

Бібліотекар

Кл.керівник 9 кл.

5.

Добірка літератури з теми « Свіча пам’яті» (до дня пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій)

Листопад

Бібліотекар

6.

Оформлення тематичної полички «Рідна мова-то доля народу»

Березень

Бібліотекар

7.

Оформлення тематичної полички до дня Соборності України «В єднанні сила та міць держави»

Січень

Бібліотекар

8.

Оформлення експрес-інформації «День пам’яті героїв Крут»

Січень

Бібліотекар

9.

Проведення бібліотечних годин

Протягом року

Бібліотека

10.

Оформлення тематичної полички «Твої герої, Україно!», добірка матеріалів до проведення заходів у школі, приурочених Революції гідності та подіям на Сході України у 2014р

Лютий

Бібліотекар

11.

Оформлення книжкової виставки «Учитесь, читайте, чужого навчайтесь, свого не цурайтесь»

Березень

Бібліотекар

12.

Оформлення книжкової виставки «Пам’ятаємо і не забудемо ніколи».

Травень

Бібліотекар

13.

Виховання культури гідності дітей та учнівської молоді в позаурочний діяльності загальноосвітніх навчальних закладів- добірка матеріалів щодо участі школярів у національно-патріотичному конкурсі Джура.

Постійно

Бібліотекар

Заст. директора з НВР

14.

Виставка книг « Квітуча Україна олімпійська»

(до дня фізичної культури та спорту)

Вересень

Бібліотекар

15.

Виставка-світлофор « Безпека на дорозі»

Вересень

Бібліотекар

16.

Виставка-пам’ять « Дзвони Чорнобиля душу тривожать»

Квітень

Бібліотекар

17.

Виставка» Плекаймо рідну мову» до дня української писемності та мови

Листопад

Бібліотекар

18.

« Соборність-це сильна, єдина держава.»( До Дня Соборності України)

Січень

Бібліотекар

19.

Виставка презентація до дня української державності

Липень

Бібліотекар

20.

Виставка-презентація «Державність та символіка» ( До дня Державного Прапора України)

Серпень

Бібліотекар

21.

Виставка-презентація « Моя незалежна країна-вільна, сильна Україна» ( До дня незалежності України)

Серпень

Бібліотекар

  1. План-роботи активу бібліотеки на 2022-2023 навчальний рік.

Актив бібліотеки- помічник у роботі бібліотеки. У вільний час ці активісти залюбки допомагають в оформленні виставок, в проведенні заходів. Метою є об’єднання учнів навколо бібліотеки та книг з метою проведення різних заходів, спрямованих на популяризацію книги.

Зміст роботи

Термін виконання

1.

Допомога в обробці нових надходжень підручників

За потребою

2.

Проведення рейдів перевірки підручників з метою формування дбайливого ставлення до навчальної книги

1 раз на семестр

3.

Залучення активу до роботи:

-щодо ремонту книг;

-щодо збереження навчальної літератури у класах;

-щодо залучення учнів до читання.

Протягом року

4.

Участь у заходах по збереженню фонду підручників:

-рейди перевірки стану підручників;

-оформлення результатів перевірки.

1 раз на семестр

5.

Участь у масових заходах:

-до Всеукраїнського дня бібліотек;

-Всеукраїнського Тижня дитячої та юнацької книги;

-інших заходах.

Протягом року.


 


 


 

Comments:
Only authorized users can leave comments.